Dainų diena

Gerbiami kolegos chorų vadovai,

štai ir vėl sulaukėm, kai glaudžiau bursimės draugėn vedami vieno tikslo – 2020 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės „TAU“. Siesime ją su Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo trisdešimtmečiu. Tikiuosi,  stosime petys petin, lengvai įveiksime tai, ką laikas skyrė mums.  Nesusmulkėsime iki mažų problemėlių, sunkumėlių ar pasitaikysiančių nesklandumėlių.

Pirmoji šventės repertuaro dalis paruošta per neįtikėtinai trumpą laiką.  Nei diskusijoms, nei platesniems aptarimams laiko nebuvo.  Tad pavasariop – atvyksiu –  pasimatysime „jūsų vietose“, kur šį kartą aptarsime ne „ką“, o „kaip“ racionaliausiai parengti tai, kas skambės 2020 m. liepos 6 d. Vingio estradoje.

Kaip matysite, daugelis kūrinių turi po kelias redakcijas. Žinant mūsų chorų tam tikrus pajėgumų skirtumus, „meniu“ kiek išsiplėtė. Jums, mieli kolegos, suteikiama tam tikra laisvė pasirinkti redakciją „pagal save“. Bet… Redakcijos sietinos visų pirma su mažesnio pajėgumo, bet begalinį norą dalyvauti šventėje turinčiais chorais.  Būtų apmaudu, kad mūsų lyderių – muzikos mokyklų, daugelio didmiesčių chorų vadovai, šiuo pasinaudoję, eitų lengviausiu keliu. Tikiuosi vadovų meninių ambicijų, didesnių tikslų, pagaliau ir bendro chorų tobulėjimo ruošiant šventės kūrinius. Taip jau yra, kad moksleivių chorų gyvenime „nuo šventės – prie šventės“, kažkiek nukenčia „laisvoji“  repertuaro dalis…

Antra, kaip ir kiekvienos MDŠ perklausų – atrankų metu bus peržiūrimos ir naujai suteikiamos chorų kategorijos. Atlikimas bus vertinamas kartu su pagal savo galimybes ir turimą „statusą“ pasirinktomis redakcijomis. Ir visi „lakmuso popierėliai“ sudėti būtent šioje repertuaro dalyje – a cappella.

Ir dar. Sėkmingai pasiruošimo šventei pradžiai nėra būtinos visiškai visų repertuaro kūrinių natos. Neretai ta gausybė, staiga nukritusi ant galvų,  blaško tiek vadovus, tiek ir dainininkus. Pradėti darbą kūrinių yra tikrai į valias, kaip sako „tik duokdie sveikatos“.  Gi antroji programos dalis didžiąja dalimi jau yra ir tikrai pasirodys pačiu laiku – “nei per anksti, nei per vėlai”.

Prašau visų, kartas nuo karto nepasididžiuoti ir užsukti į mūsų puslapį lmds.lt. Stengsiuosi visą informaciją, atsiradusią darbo procese dėl atskirų kūrinių, tiek ir įvairius organizacinius dalykus kuo greičiau paskelbti, visomis naujienomis pasidalinti.

Visais meniniais klausimais 24/7 prašau nesivaržant kreiptis į mane. Taip išvengsim improvizacijų, suvienodinsim visas pastangas:

Tel. +370 686 96825, el.p. – raimondas.maestro@gmail.com

Visokeriopos sėkmės, saulėtų dienų,

Raimondas Katinas